Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Bir kırtasiyeci; birinci gün 38, ikinci gün 26 kitap satmıştır. Kırtasiyecinin 2 günde toplam kaç tane kitap sattığını tahmin ediniz. Sonra işlemi yaparak Bir kırtasiyeci; birinci gün 38, ikinci gün 26 kitap satmıştır. Kırtasiyecinin 2 günde toplam kaç tane kitap sattığını tahmin ediniz. Sonra işlemi yaparak tahmininizle karşılaştırınız.tahmininizle karşılaştırınız.

Toplamı tahmin ederken kullandığınız yönlenen açıklayınız.

Evlerin üstündeki sayıların toplarını tahran ediniz. Tahmin ettiğiniz sayıları balonların üzerindeki sayılarla eşleştiriniz. İşlem sonuçlarını tahmininizle karşılaştırınız.

  • Cevap:
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!