Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Derya, kırtasiyeden pastel boya ve okul çantası almıştır. Derya’nın babası, ödeme yaparken kasaya 50 TL verdiğine göre, kaç TL para üstü almıştır?

Bir kavanozda 94 seker vardır. Bu sekerlerden 24 tanesi elmalı şeker, 47 tanesi çilekli şekerdir. Geriye kalanı ise portakallı şekerdir. Kavanozdaki portakallı şeker sayısı kaçtır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir