Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1 Ece, 6 su bardağı, Ali, 4 su bardağı, Araş ise 7 su bardağı portakal suyu hazırlamışlardır. Ece, Ali ve Arasın hazırladığı portakal suyu miktarlarını karşılaştırınız. Karşılaştırma sonuçlarını küçükten büyüğe doğru sıralayarak noktalı ye deri tamamlayınız.
2. Evinizdeki çaydanlık, sürahi ve kovanın kaç su bardağı su aldığını ölçünüz. Ölçüm sonuçlarınıza göre, noktalı yerleri tamamlayınız.
• Çaydanlık……….. su bardağı su aldı.
• Sürahi……….. su bardağı su aldı.
• Kova……….. su bardağı su aldı.
Çaydanlık, sürahi ve kovanın aldığı su miktarlarını büyükten küçüğe doğru sıralayınız.
3. Bir kovauı tamamen su ile doldurunuz. Bu kovadaki su miktarını aşağıdaki standart olmayan hangi araçlarla ölçersiniz? İşaretleyiniz. Seçme nedeninizi açıklayınız.

  • Cevap:
1
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir