Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Ela, evlerindeki akvaryumda balık beslemektedir. Ela, haftada bir kez akvaryumdaki suyu temizliyor. Akvaryum, 14 sürahi su ile tamamen doluyor. Ela, suyu değiştirmek için her zaman kullandığı sürahiyi bulamıyor. Bu yüzden sürahinin yerine su bardağı kullanılıyor. Sürahi, 2 su bardağı ile dolduğuna göre Ela, akvaryumdaki suyu değiştirmek için kaç su bardağı su koymalıdır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir