Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Ali, 32 parça legosuyla oyun oynuyor. Legolardan bir kısmı kutusunda kalmış. Aşağıdaki resme göre kutuda kalan legoların sayısını nasıl bulduğunuzu yazarak açıklayınız.

Ercan’ın 24 bilyesi, Atay’ın ise Ercan’dan 28 fazla bilyesi vardır. Ercan ile Atay ın toplam kaç bilyesi vardır?

Asya’nın okulundaki 2 sınıflara ait mevcutlar yandaki tabloda verilmiştir. Bu bilgilere göre Asya’nın okulundaki 2. sınıfta toplam kaç öğrenci vardır

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir