Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Resimdeki her pakette üçer çikolata vardır. 7 pakette toplam kaç çikolata olduğunu tekrarlı toplama ve çarpma işlemi yaparak bulunuz.

23 Nisan kutlamaları için bando takımı beşerli sıralanıyor. Her sırada altı öğrenci vardır. Bando takımında kaç öğrenci olduğunu tokadı toplama ve çarpım işlemi yaparak bulunuz.

Sonuçları aynı olan işlemleri örnekteki gibi eşleştiriniz.

Umut, bilyelerini üçer üçer poşetlere koyuyor. Umut, tüm bilyelerini 6 poşete koyuyor. Efe ise bilyelerini dörder dörder poşetlere koyuyor. Efe, tüm bilyelerini 5 poşete koyuyor. Umut ve Efenin bilye sayılarını tekrarlı toplama ve çarpma işlemlerini kullanarak bulunuz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir