Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 259 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Kuzey, arkadaşlarının en sevdiği dondurma çeşidini belirlemiş ve çetele tablosunu oluşturmuştur. Siz de Kuzey in yaptığı çetele tablosunu kullanarak sıklık tablosunu oluşturunuz.

Sınıfınızda en sevilen içeceği belirlemek için bir oylama yapıldığını düşününüz. Oylama sonuçlarına göre, çikolatalı süt sevenlerin sayısı 16, vişne suyu sevenlerin sayısı 7, limonata sevenlerin sayısı 11 ve gazoz sevenlerin sayısı 9 çıkmıştır. Bu verilere göre, çetele, sıklık tablosu ve ağaç seması oluşturunuz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir