Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Eşit uzunlukta 3 ip kesiniz. Bu iplerden birini iki eşit, birini dört eşit parçaya bölerek yanda verilen resimdeki gibi aynı birimin daha küçük parçalarını elde ediniz. Bu birimleri kullanarak sıranızın, kaleminizin, kitabınızın uzunluğunu ölçünüz. Ölçüm sonuçlarını karşılaştırınız. Ölçümleri nasıl yaptığınızı açıklayınız.

Dört arkadaşınızla birlikte yazı tahtasının önünden başlayarak karşı duvara kadar, sınıf uzunluğunu adımınızla ölçünüz. Ölçüm sonuölarını karşılaştırınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir