Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 275 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 275 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 275 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 275 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Sınıfınızdan dört nesne seçiniz. Bu nesnelerin uzunluklarını hem karış hem de kalem ile ölçünüz. Ölçüm sonuçlarınızı aşağıdaki tabloya yazınız.

Evinizden üç nesne seçiniz. Bu nesnelerin uzunluklarını pipet ve parmak ile ölçünüz. Ölçüm sonuçlarını karşılaştırınız.

Kartondan 4 karış uzunluğunda bir şerit kesiniz. Bu şeridi kullanarak televizyon ve buzdolabınızın boyunu ölçünüz. Daha sonra bu şeridi önce ikiye sonra dörde bölünüz. Elde ettiğiniz parçaları kullanarak ölçümleri tekrarlayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir