Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 292 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Erkan, 6 santimetre uzunlukta 5 tane şerit kesmiştir. Bu şeritleri yan yana getirerek bir ölçme aracı oluşturmuştur. Erkan’ın oluşturduğu ölçme aracının uzunluğunu bulunuz.

Ali, Tunç ve Rasim ustalar, birlikte duvar örüyorlar. Ali Usta, duvarın 15 metresini ördü. Tunç Usta, duvarın 24 metresini, Rasim Usta ise 29 metresini ördü. Böylece ustalar, duvar, tamamladır. Ustaların ördüğü duvarın uzunluğu toplam kaç metredir?

Kerem, 12 santimetre uzunluğundaki silgiyi salı günü kullanmaya başlıyor. Kerem, her gün silginin 2 santimetresini kullanıyor. Cumartesi akşamı, silginin uzunluğu kaç cm kalır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir