Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 293 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yasemin, koşu yarışmasında yolun 28 metresini koştu. Koşması gereken 52 metre daha Ikaldığına göre koşacağı yol, toplam kaç metredir?

Efe ve dedesi, evlerinin bahçesine 55 cm boyunda bir çam fidanı dikti. Fidanın boyu, bir yılda 37 cm uzadı. Buna göre. Çam fidanının boyu bir yılın sonunda kaç santimetre olmuştur?

Emir’in evi ile Esra’nın evi arasındaki uzaklık 36 metredir. Esra’nın evi ile Denizin evi arasındaki uzaklık ise 28 metredir. Emirin evinin, Denizin evine olan uzaklığının kaç metre olduğunu bulunuz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir