Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 303 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 303 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 303 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 303 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıda verilen uzunlukları önce tahmin ediniz. Sonra ölçünüz. Ölçüm sonuçları ile tahminlerinizi karşılaştırınız.

Esra, evden çıkıp önce kütüphaneye daha sonra okula gitmiştir. Esra’nın evi ile kütüphane arasındaki uzaklık 38 metredir. Kütüphane ile Esra’nın okulu arasındaki uzaklık ise 46 metredir. Esra, kaç metre yürümüştür?

Oyuncak traktörün uzunluğu 16 santimetredir. Römorkunun uzunluğu ise 9 santimetredir. Römorku oyuncak traktöre bağlarsak oyuncağımız kaç santimetre uzunluğunda olur?

Ayşe, bahçeye 12 santimetre uzunluğunda çam fidanı dikmiştir. Çam fidanı her gün 1 santimetre uzuyor. Çam fidanının 2 hafta sonrald uzunluğunu bulunuz.

  • Cevap:
1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir