Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Emir’in bir miktar bilyesi vardır. Emir’in bilyelerinin sayısı 24 ile 28 arasındadır. Emir, bilyelerini ikişer saydığında bilyelerin sayısını söylüyor. Sizce Emir’in bilyelerinin sayısı kaçtır?

20’den başlayarak 100’e kadar ikişer, beşer ve onar ileriye doğru ayınız. Yaptığınız üç saymada da tekrarladığınız ortak sayıları yazınız.

Yüzlük tabloda renkli verilen rakamlardan başlayarak aşağıda belirtildiği şekilde ileriye doğru 100’e kadar sayınız. Her saymada söylediğiniz sayıların bulunduğu kutucukları, saymaya başladığınız rakamın rengine boyayınız.

a. 42’den başlayarak ileriye doğru ikişer sayınız.

b. 6 dan başlayarak 40’a kadar ileriye doğru dörder sayınız.

c. 12’den başlayarak ileriye doğru üçer sayınız.

ç. 55’ten başlayarak ileriye doğru beşer ayınız.

d. 40’tan başlayarak ileriye doğru onar sayınız.

  • Cevap:

54
like
13
love
8
haha
6
wow
4
sad
7
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir