Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Erkan, iki basamaklı bir doğal sayının hangi onluğa daha yakın olduğunu belirlemek için bir kural geliştirmiştir. Sizce Erkan’ın geliştirdiği kural doğru mudur? Nedenini açıklayınız.

Balonlarda verilen sayıların hangi onluğa daha yakın olduğunu bulunuz. Örnekteki gibi ilgili balonu en yakın onluğa Ağlayınız.

Aşağıdaki kelebeklere onluk sayıları farklı ve en yakın onluğu 40 olan iki sayı yazınız.

  • Cevap:

8
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir