Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Sibel ÇELEBİ AKKAYA tarafından 317 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nurcan KAYA tarafından yapılmış.

2. Sınıf Başak Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Köpek kulübelerinin üstünde verilen işlemlerin toplamını tahmin ediniz. Tahmin ettiğiniz sayıyı köpeklerin üzerindeki sayılarla eşleştiriniz. Daha sonra toplama işlemlerini yaparak tahmininizle karşılaştırınız.

Okulumuzdaki 23 Nisan törenlerine 48 erkek ve 43 kız öğrenci katılmıştır. 23 Nisan törenlerine toplam kaç öğrenci katıldığını tahmin ediniz. Tahmininizi nasıl yaptığınızı gösteriniz.

  • Cevap
1
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir