Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Burçlar / 2018 Yılında Balık Burcunu Neler Bekliyor

2018 Yılında Balık Burcunu Neler Bekliyor

Sponsorlu Bağlantılar


2018 Yılında Balık Burcunu Neler Bekliyor

Son birkaç yıldır Karma Efendisi ve sert dersler verici Satürn, kariyer ve sosyal statü hanenizdeydi. Satürn profesyonel başarıyla ilişkilidir ve kariyerinizi düzeltmek üzere hareket ettiğinde bu, yunuslardan oluşan kabileniz için oldukça gerginlik yaratmıştı. Satürn’ün elinde havuçtan ziyade sopa vardı ve inatçı bir talebeyi aydınlatmaya çalışan Zen mastırı gibi kafanıza vurdu. Babanızla, patron yollar tıkalı, diğerleri üzerinde yürünemez gibi hissettirdi. Ama eğer disiplinli olduysanız, bir plan yaptıysanız ve ekstra sorumluluğu taşımayı başardıysanız şimdiye kariyeriniz daha iyi bir yere gelmiş olmalı.

2017’nin son haftasından itibaren Satürn, toplum, arkadaşlar ve hükümetler hanenizde yolculuğuna başladı. Kendinizi sosyal çemberlerinizi, kulüp iştiraklerinizi ve takıldığınız insan türlerini değiştirirken bulacaksınız. Eski arkadaşlar yenilerine yer açarak kopup gidecekler. En son 1990 ve 1993’te olmuştu bu. Bu yıllara geri dönüp arkadaşlarla, şirketlerle ve kuruluşlarla nasıl gittiğine bakmak ve geçmiş hatalardan ders almak iyi bir fikir olur.

Genelde Satürn arkadaşlar hanesindeyken sosyal çemberlerinizi yeniden değerlendirmeniz için sizi zorlayacak durumlar yaratabilir. Belki de bazı insanlarla sadece yalnız kalmaktan korktuğunuz için takılıyorsunuzdur? Belki de bazı arkadaşlarınız yanlış sebeplerden dolayı sizinle birlikteler? Ne de olsa çok empatik olma ve bağımlı ve birbirine bağımlı ilişkileri çekme eğilimindesiniz. Satürn sizi geride tutanlarla olan bağlarınızla
veya diğer otorite figürleriyle işler kolay olmadı. Kariyerinizde baskı ve bir sürü hayal kırıklığı yaşadınız. Bazıları kırabilir. Satürn size gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu ve kimlerin sizi sadece kullanmak ve sömürmek için orada bulunduğunu gösterecek. Satürn aynı zamanda topluluğunuzdaki duruşunuz üzerinde de çalıştığı için bazılarınız şirketinde veya kurumunda değişimler yaşayacak. Yönetimin değişmesi veya el değiştirme size, şirketinizden ayrılma ve çalışacak başka bir yer bulma kararı aldırabilir.

Ek olarak Satürn hayatınıza birçok yıldır veya birçok ömürdür görmediğiniz insanları geri getirebilir. Spiritüel kabilenize bağlı olan ruhlar geri dönecek. Bu, genelde diziler halinde eşzamanlılıklar ve hoş tesadüfler aracılığıyla olur. Yüksek ihtimalle tutulmalar sırasında (ocak, şubat, temmuz, ağustos) gerçekleşir. Satürn aynı zamanda hükümet hanenizde; izinlere, bürokrasiye, vergilere veya otoritelerden gelen herhangi diğer sorumluluklara dikkat edin.

2018 Yılında Balık Balık Neler Yaşayacak

Satürn’ün katı, sert ve ciddi doğasıyla birlikte Jüpiter bazı iyi haberler getirecek. Geçen yıl Jüpiter, cinselliğinizle, tutkunuzla, üretimlerinizle, mirasınızla ve sanatsal ve finansal ortaklık ilişkilerinizle bağ kurmanıza yardımcı oluyordu. Burcunuzu seven Jüpiter size, ihtiyacınız olmayan şeyleri kesip atmanıza, bir şaman olmanıza ve bilinmezle ve ahiretle bağ kurmanıza olduğu gibi iyileştirici ve cinsel güçlerinizi de keşfetmenize yarayan Ölüm Leydisi’nin süper gücünü verdi. Yakınlığa ve sihre yapılan muhteşem bir yolculuktu.

2017’nin Ekim ortasından itibaren Jüpiter, seyahat, eğitim ve gerçeklik hanenize geçti. Jüpiter size lütuf ve bağış verebilir, eğer mesajına kulak verirseniz: Hakiki ol, kendine karşı sahiçi ol, her seyahat fırsatına, özellikle yurtdışına veya eğitim içinse evet de. Bu, farklı bir ülkede ders çalışmak veya yabancılarla iş yapmak için harika bir zaman. Eğer akrabalarınızla herhangi bir sorun yaşadıysanız bunları düzeltmek ve onlarla ilişkilerinizi değiştirmek için harika bir zaman. 2018’de öğretmek, danışmanlık vermek ve bilgeliğinizi paylaşmak için birçok fırsat bulacaksınız. 2018 yüksek eğitim veya yeni bir dil öğrenmek için en iyi yıl. Jüpiter aynı zamanda yayım yapmayı, kitlesel medya girişimlerini, pazarlamayı ve yazmayı kutsayacak. Bu yüzden bu yıl hakkınızda bir şeyler duymayı bekliyoruz!
2018’in ikinci haftasından itibaren Jüpiter 12 ay boyunca kariyer hanenize geçecek. Zam, terfi veya profesyonel hayatınızda netlik bekleyin.

5 Tutulma – Duygusal Manzaranız

Tutulmalar süreçleri hızlandırır ve olayları tamamlanmaya iter. 2018 size hayatın daha hızlı ilerlediğini hissettirecek. Etrafınızda örülmüş eşzamanlılıklar ve hızlanan hikâyeler bekleyebilirsiniz. Bir su-bükücü olduğunuz için Ay sizi seviyor ve ıslak yüzeyinizde kendi yansımasını görebiliyor. Bu yıl, Ay’ın döngüleriyle çalışmayı deneyin ve bu sayede onun şişkin dalgalarında sörf yapabilin: Her yeniayda bir projeye başlayın, dolunayda dinlenin ve Ay küçülürken projenizi düzenleyin veya bazı yerlerini çıkarın.

Bu yılki tutulmalar Aslan-Kova ekseninde, bu da sizin için kolay değil. Su, ateşle (Aslan) ve havayla (Kova) iyi karışmaz, bu nedenle en iyi uyumu göstermez. Hayat sizi çok zorluyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu yüzden tutulmalar sırasında programınızı aşırı doldurmaktan veya kendinizi aşırı yıpratmaktan kaçının.
31 Ocak’ta Aslan-Kova eksenindeki tutulma serbest bırakma ve sağlık hanenize denk geliyor. Bağışıklık sisteminize ekstra özen gösterin ve genel olarak işte ve hayatta hızınızı kendinize göre ayarlayın. Bir kayak gezisi mi planlıyorsunuz? Elmas gibi yokuşlarda fazla yorulmayın.

15 Şubat’ta gerçekleşen Çin Yeni Yılı Güneş tutulması, mistisizm ve geçmiş yaşamlar hanenize odaklı. Geçmiş yaşamlarınızdan bir yetenekle veya beceriyle yeniden bağ kurabilirsiniz. Birkaç günlüğüne inzivaya çekilmek için iyi bir zaman. Bir yerlerde bir baraka kiralayın ve kendinizi izole edin. Ekstra duygusal bir zaman olabilir. Bu yüzden kendinize nazik davranın ve kendiniz için güzel bir şeyler yapın.

13 Temmuz’daki Güneş tutulması, hemcins bir su burcu olan Yengeç’e denk geldiğinden sizin için baş etmesi çok daha kolay olack. Aşk, mutluluk, çocuklar ve yaratıcılık hanenizi akti- ve edecek. Bu, aşkı gerçekten bulabilecek, çocuksu ve yaratıcı hissedebileceksiniz anlamına geliyor. Hamile kalmak için veya çocuklarınızla ya da içinizdeki meraklı, eğlence seven çocuğu dışarı çıkaran kişilerle vakit geçirin.
27 Temmuz’daki Ay tutulması, büyük sevgi günü, sizi yorgun veya hasta hissettirebilir. Çalışma arkadaşları ya da çalışanlarla zorluklar yaratabilir. Lütfen bu dönemde diyetinize dikkat edin ve aşırı çalışmayın ya da programınızı aşırı doldurmayın.

11 Ağustos’taki Güneş tutulması iş ve diyet ha- nenizde. Bu alanlarda yapmak istediğiniz deretrosu olmasına rağmen profesyonel hayatınızda yön değiştirmek hakkında kafa yormak için fena bir zaman değil.

Merkür Retrosu – Mental Manzara

Merkür retrosu sırasında yeni uzun zamanlı projelere başlamak, dokümanlar imzalamak, büyük alım-satımlar yapmak, evlenmek, yayım yapmak, pazarlama kampanyaları başlatmak ya da yeni ürünler piyasaya sürmek tavsiye edilmez. Her türden iletişim daha yavaş, arızalarla ve zorluklarla doludur. Bilgisayarlar çöker, borsalar dalgalanır, uçuşlar ertelenir, trafik her zamankinden kötü olur, daha sık kaza yaşanır ve Murphy Kanunları hayatımızı ele geçirir. Örneğin, 6 Mayıs 2010’da gerçekleşen kötü şöhretli Flash Crash (teminat fiyatlarının aniden büyük oranlarda düşüşü) Merkür retrosu, para ve borsa burcu Boğa’dayken yaşanmıştır.

Bir projeye başlamak zorundaysanız olabildiğince farkındalıklı olun. Küçük detaylara özen gösterin ve bir doküman imzalamanız gerekirse satır aralarını iyi okuyun. Elektronik postalarınızı tekrar yazın, metinlerinizi düzeltin ve konuşmadan önce düşünün. Hatta konuşmak yerine dinlemeye daha fazla zaman ayırın. Merkür retrosu sırasında hayat durma noktasına gelmez. Hâlâ çok şey elde edebilirsiniz. Merkür retrosu yağmur yağarken tatile çıkmaya benzer. Yine de mümkündür ama o kadar zevkli değildir. Ancak kendinizi ve yolunuzu düzenlemek, yeniden oluşturmak, yeniden değerlendirmek adına eski projelere göz atmak ve kayıp eşyaları bulmak için harika bir zamandır. Merkür retrodayken daha fazla tesadüf ve eşzamanlılık olduğu söylenir. Yeniden değerlendirmek, yeniden iletişime geçmek, yeniden oluşturmak, yeniden ziyaret etmek, yeniden hayal etmek gibi “yeniden”li eylemlere daha fazla odaklanın. Bu Merkür retrosu ateş burçlarında, siz de bir su canlısı olduğunuz için bu, sizin için biraz zor olabilir. Ama belki biraz ateş sizi alevlendirip ileri doğru hareket etmeniz için itebilir.

Merkür retrosu 22 Mart-15 Nisan arası Koç’ta. Koç sizin için kolay bir burç değil. Siz empatiyi ve dünya barışını temsil ederken Koç bu barışçıl teşebbüsleri bozan acımasız savaşçıdır. Bu Merkür retrosu para ve özdeğer hanenizde yer alacak. Lütfen para harcamadığınızdan ve yatırım yapmadığınızdan emin olun.

Merkür retrosu 26 Temmuz-18 Ağustos arası Aslan’da. Bu, işyerinizde baskıyı artırabilir ve çalışma arkadaşları ya da çalışanlarla yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Retro aynı zamanda sağlık hanenize denk geliyor. Diyetinizi gözden geçirmek ve değiştirmek için iyi bir zaman. Evcil hayvanlarınız bu retrodan etkilenebileceği için tüylü arkadaşlarınıza ekstra iyi bakın.

Merkür retrosu 16 Kasım-6 Aralık arası Yay ve Akrep’te. Bu retro kariyerinizde iletişim hatalarına ve arızalarına ve de patronlarınızla ya da baba figürlerinizle (babanız dahil) bir sürü rahatsızlığa neden olabilir. Eğer seyahat etmeyi planlıyorsanız tüm belgelerinizin tamam olduğuna emin olun çünkü yurtdışına çıkarken bazı aksaklıklar yaşanabilir.

Öngürülemez Yolculuk

2010’da kaosun, öngörülemezliğin ve devrimlerin gezegeni Uranüs Koç’a geçti. Yedi yıldır finansal durumunuzda ve kendinizi nasıl gördüğünüzle ilgili köklü gel-gitlere neden olarak para, yetenek ve özdeğer hanenizdeydi. Bazen Big Bang’den beri yaşanan en iyi şey olduğunuzu düşündünüz ve diğer zamanlarda bir solucandan bile aşağıda hissettiniz. Mayıstan itibaren Uranüs para hanenizden uzaklaştıkça mali durumunuz kendini hizaya sokacak ve daha dengeli olacak.

Uranüs Boğa’dayken sizin için çok da fena olmayacak. Siz bir su burcusunuz ve Boğa da kutsal suyunuzu taşıyacak olan kutsal kâse. Uranüs, iletişim, yazma, iş, anlaşmalar ve akrabalar hanenizde 2026’ya kadar kalacak. Joker size bazı şakalarını yapacak ve sizin de onunla birlikte gülmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Kendinizi daha nüktedan ve komik bulacaksınız fakat aynı zamanda isyan nöbetleri de yaşayacaksınız. İletişim kurma şeklinizle veya yazdıklarınız aracılığıyla hayatınızdaki şeyleri yok etmemeye dikkat edin. Özellikle dijital yazılarınızla (sosyal medya, web sitesi) ilgili dikkatli olun.

Kardeşlerle ilişkiler biraz inişli çıkışlı olabilir ve anlaşmalar bozulabileceği veya değiştirilebileceği için imzaladıklarınıza dikkat etmek zorundasınız. İmzaladığınız belgelerde net bir çıkış stratejisi olduğundan emin olun. Bununla birlikte Uranüs aynı zamanda start-uplarla, e-ticaretle bağ kurmanıza ve bir sürü parlak fikir edinmenize yardımcı olabilir. Aklınıza bir patent ya da en azından dâhiyane bir iş fikri gelebilir. Sanki Uranüs IQ’nuzu artırıyor ve aynı zamanda çılgın bir profesör gibi davranmanıza neden oluyor.

Mars Retrosu

Mars hareketin, tutkunun ve aksiyonun burcudur. Nükleer reaktörünüzdür. Güneş paneliniz ve bataryanızdır. Aynı zamanda tohumların ve yeşillenmenin de gezegenidir ve bu, Doğa Ana burcu olan Boğa için önemlidir. Hepimiz çiftçi olmadığımıza göre bu, hayatımıza ektiğimiz ve planladığımız her türlü proje, yaratım ve girişim olarak anlamlandırılabilir.

Bu yıl Mars, 15 Kasım’dan yıl sonuna kadar burcunuzda olacak. Bu size, büyük mitolojist Joseph Campbell’in “macera çağrısı” dediği ender fırsatı tanır. Bu sizin kalkıp yeni bir şeyler fethetmek üzere bir dürtü hissedeceğiniz “yanan çalı” ânınız (kutsal anlatıda yanan çalı, Musa’nın, İsrail halkını Mısır’dan götürmesi için Tanrı tarafından görevlendirildiği yer). İçinizden ya da dışınızdan harekete geçmeniz için bir çağrı hissedeceksiniz. Mars burcunuzdayken enerjik, daha çekici, hükmeden ve seksüel ve de tutkunuzu ve sizi harekete geçiren şeye derinden bağlı hissedeceksiniz. Fazla dürtüsel ve a agresif olmamaya dikkat edin. Bir liderlik pozisyonu üstlenip topluluğunuza önderlik etmenin zamanı.

Mars retrosundayken (26 Haziran-27 Ağustos) hayatın Mars tarafından yönetilen yönleri çok iyi gitmeyebilir. Benzetme yapacak olursak yöneldiğimiz bu alanlar iyi mahsul vermeyebilir. Bu hiçbir şey olmayacağı anlamına gelmez. Bazen geri geri gitmek de iyidir. Arabanızdaki geri vitesi düşünün. Onsuz nerede olurdunuz? Park etmeniz veya pozisyonunuzu değiştirmeniz nasıl mümkün olurdu?

Mars retrosu sırasında eski projelere yeniden dönebilir, barış ilan edebilir, eski silah arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurabilir, tutkularınızı ve cinselliğinizi yeniden değerlendirebilir, aynı zamanda ciddi bir iyileşme geçirebilirsiniz. Ancak, büyük araçlar almak (araba, teçhizat) ya da savaş başlatmak (ilk vuran kaybeder) ya da dava açmak tavsiye edilmez. Cinsel bir ilişkiye ya da büyük bir projeye başlamak için iyi bir zaman değil. Ameliyat için (kesinlikle gerekmedikçe) en iyi zaman değil. Özellikle Merkür retrosunun Mars retrosuyla çakıştığı 26 Haziran-18 Ağustos arası reaktif olmamaya ve kendinize karşı aşırı korumacı davranmamaya çalışın.

Mars retrosu 26 Haziran-13 Ağustos arası serbest bırakma ve geçmiş yaşamlar hanenizde. Bu, aynı zamanda hastaneler haneniz olduğu için lütfen aracınızı yavaş sürün ve caddede yürürken (veya aracınızı sürerken) telefon kullanmayın. Aynı zamanda bu, gizli düşmanlar haneniz de olduğundan arkadaşınız olduğunu sandığınız bazı kişilerin düşmanlığıyla karşılaşabilirsiniz. 13 Ağustos’tan 27 Ağustos’a kadar Mars retrosu arkadaşlar, topluluklar ve hükümet hanenizde. Gördüğünüz gibi arkadaşlarla gruplarla ve kuruluşlarla ilişkileri yeniden değerlendirmek 2018’in büyük teması. Sosyal çemberlerinizde bazı çatışma ve bozuşmalar olabilir. Diğer insanların savaşlarından uzak durmaya çalışın. Eylülde, Mars retrosu bittiğinde geride tutulan bir sürü proje akmaya başlayacak. Daha enerjik ve iyimser hissedeceksiniz. Şirketinizde bir liderlik pozisyonu üstlenmek veya yeni bir projeye başlamak için iyi bir zaman olacak.

Venüs: Para ve Aşk

Venüs, konforun, lüksün, finansın, yeteneklerin, değerlerin, sanatın ve ilişkilerin yöneticisidir. Aynı zamanda, Adalet ve Hukuk Tanrıçası Maat’la ilişkilidir. Venüs güzellik döngüleriyle çalışır: Kendinizi ne kadar çok severseniz o kadar kendinize inanırsınız. Kişisel imajınız ne kadar iyiyse yeteneklerinizle o kadar bağ kurarsınız. Yeteneklerinizi ne kadar geliştirir ve onlara ne kadar yatırım yaparsanız o kadar para kazanırsınız. Venüs’ün mesajı şudur: Kendinizi severseniz para gelir. Bazıları, daha fazla para kazanınca kendilerini daha çok seveceklerini sanırlar ve bu bir hatadır.

Bu yıl Venüs retrosunda (6 Ekim-16 Kasım) tavrınızı değiştirebilecek ve parayla ilişkinizi düzelteceksiniz.
Venüs, 10 Şubat-6 Mart arası, sizi başkalarının gözünde daha çekici kılmak için burcunuzda olacak. Romantizm, para kazanmak ve sanatsal tarafınızla bağ kurmak için harika bir zaman. Kendi markanızı yeniden yaratmanız, daha farklı giyinmeniz, saçınızı değiştirmeniz, yeni kıyafetler almanız için iyi bir zaman. (Sağlıklı olduğu, size veya bir başkasına zarar vermediği sürece) Kendinizi şımartmanız ve pohpohlamanız için hiç de kötü bir zaman sayılmaz. Bu yıl, Venüs retrosu 6 Ekim-16 Kasım arasında. Venüs retrosu önce Akrep’te (6 Ekim-16 Kasım), sonra 31 Ocak-16

Kasım arası Terazi’de. Venüs retrosu Akrep’teyken yabancılarla ve uluslararası kuramlarla ilişkinizi etkileyebilir. Eğer o dönemlerde seyahat etmeyi planlıyorsanız yurtdışmdaki insanlarla nasıl muhatap olduğunuza ekstra dikkat edin. Bir ilişkiyi kurtarmak için yalan söylemek veya gerçekliği bükmek üzere cezbedilebilirsiniz ama bu iyi bir fikir değil. Venüs retrosu Terazi’deyken ilişkilerle ve partnerliklerle, özellikle Venüs ölüm ve cinsellik hanenizdeyken yakın veya cinsel ilişkilerinizle ilgili zorluklar yaratabilir ancak, engin dersler de verebilir. Mirasla ya da partnerinizin mali durumuyla ilgili bazı sorunlar yaşanabilir.

Sonuç:

Bu yıl, Yeni Yıl niyetiniz, arkadaşlık ve şirketlerle, müşterilerle ve hükümetle bağlarınız etrafında olmalı. Satürn sosyal çemberlerinizde birçok değişiklik meydana gelmesine yardımcı olabilir. Bu yıl seyahat ve keşif yılı, uzak diyarlara yolculuk için çağrıldığınızı hissedeceğiniz bir yıl. 2018 felsefenizi yeniden şekillendireceğiniz ve hakiki ve orijinal hissedeceğiniz bir yıl olacak. Bu yıl, öğrenen bir öğretmen ve öğreten bir öğrenci olacaksınız.

1
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir