Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kompoziyon

23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon

23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon

Her yıl kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız tüm dünyada büyük bir coşku ile kutlanır.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bize bu sevinci, gururu yaşatarak hepimize olan sevgisini en güzel şekilde ifade etmiştir. Ulu önderimizin bizlere bu bayramı hediye etmekle fedakarlık, azim ve inancı doğrultusunda gelecekti nesillere güvendiğini sonsuz işaretidir. Ayrıca kimsenin yapamadığını yaparak TBMM’nin açılış gününü çocuklara armağan etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizlere verilen en büyük barış mesajı olmakla birlikte ayrıyeten hepimize sevgi, özgürlük, egemenlik kavramlarını simgelemiş oldu. 23 Nisan ile birlikte dünyanın dört bir yanından gelen binlerce çocuk bir araya gelerek bu coşku dolu bayramı şiirlerle, şarkılarla, oyunlarla saf ve temiz yürekleriyle kutladılar.

Milli birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesi olan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ileride yeni nesiller için bağımsızlık fikirlerini kazanacakları, güzel başarılara imza atacakları, birçok konuda kabiliyetli olacakları, büyük atılımlar gösterecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Çocuklara olan düşkünlüğü ile tanınan Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı olan ülkeye’ de çok önem verdiği açıkça görülür. Dünya çocuklarının her 23 Nisan’da büyük bir heyecan, coşku ve duygu yüklü buluşmalarıyla birlikte hazırlanan faaliyetler Türk insanına gurur verici anlar yaşatmıştır. Bizlere yaşattırmış olduğu, hissettirdiği bütün güzellikler için ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz teşekkür ediyoruz ve minnet duyuyoruz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close