Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / 23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar


23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Her yıl 23 Nisan da kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ülkemiz çocuklarına Ulu önder Atatürk armağan etmiştir. Bu bayram her yerde kutlanmaktadır Atatürk ün bize vermiş olduğu en büyük sevinç ve ödüldür. Artık çocukların da bir bayramı var. Atatürk zorluklar içinde bu bayramı bizlere armağan etmiştir. Her 23 Nisanda çocuklar sevgi ve coşku içinde olurlar. Dünyanın birçok yerinden bu Atatürk ün bize vermiş olduğu bu bayramı kutlamaya gelirler. 23 Nisanda çocuklar çeşitli kıyafetler giyerler, oyunlar ve şiirler okurlar. Anne ve babalar çocuklarına bu marifetini görür ve onur duyarlar. Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve sahip çıkacaklarına inanmıştır. Atatürk e çok teşekkür ediyor saygıyla anıyor.


23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan her sene kutlanan bir gelenektir ve o gün herkes mutlu olurlar sevinçli ve herkesin yüzünde bir gülümseme vardır. 23 Nisan da oyunlar oynanır, gösteriler sunulur tiyatrolar yapılır o şenlik her yılın, çiçeğidir, o açınca her yer rengarenk olur cıvıl cıvıl olur. Çocuklar rengarenk kıyafetler, kostümler giyerek 23 Nisan ı kutlarlar Ulusal Egemenliği ve çocuk bayramı demektir. Yani çocukların eğlenmeleri ve egemenliği bilmeleridir. Çocuklar bayram yaparlar ve tatillerden faydalanırlar ve tarihimizin büyük önemlerindendir.

Çocuklar hep yorulmadan eğlenceli bir şekilde hazırlanırlar egemenliği, bağımsızlığı işaret eder hiç bitmesin isteriz ve öğretmenlerimiz ve akrabalarımız, tanıdık tanımadık herkes bizleri izlerler heyecanla ve bizlerden gurur duyuyorlar. 23 Nisan da kimse sevinçten duramaz ve heyecanlanırlar mutluluktan bizler her yıl bir adım büyürüz ve bilgi sahibi oluruz. O mutluluğu hiç unutmayız. Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü öğreniriz. Çocuklara hediye bir şekilde armağan edilmiştir. Milletin bütünlüğünü gösterir, büyüklere küçüklere önem vermeyi, saygı göstermeyi öğretir herkese, mutlu ettirir. 23 Nisan mutlu bir şekilde kutlanır, hepimize kutlu olsun.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir