Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / 23 Nisan Kompozisyon Özgün

23 Nisan Kompozisyon Özgün

Sponsorlu Bağlantılar


23 Nisan Kompozisyon Özgün

23 Nisan 1920 T.B.M.M açılış günüdür her 23 Nisan günü ulusal egemenlik ve çocuk bayramını birlikte kutlarız. Egemenlik yönetme yetkisidir. Ulusta olmasıdır. 23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk’ ün çocuklarına armağan ettiği bu bayramı şekillerine son yıllarda yabancı ulusların çocuklarında katılmaya başlamıştır. Atatürk çocuklara çok değer verir. Gezilerinde okullara uyar ders dinler sorular sorardı. Bugün çocukları yarının büyükleridir, diyor. Atatürk yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması genelliğine başlattı.

Atatürk gibi dahi bir lider dışında kimsenin aklına ve meclisinin açılışına çocuk bayramını olarak kutlamak gelmezdi. O belki de bunu resmi bir tören olmaktan kurtarmanın yollarını ararken içindeki çocuk sevgisiyle de binlercesince böyle bir fikir bulmuştu.

23 Nisan çocuk bayramı olmanın yarısına ulusal egemenlik bayramıdır. Her türk vatandaşının içindeki özgürlük ruhu ve ulusal bağımsızlık kararlılığın bir yansıması olarak bu gün ayrıca ulusal egemenlik olarak ta kutlanmalıdır. 23 Nisan gününde tüm dünyadan misafir çocukların ağırlar ve tüm dünyaya misafir perverliğimizi gösteriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir