Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

24 Kasımla İlgili Kompozisyon

24 Kasımla İlgili Kompozisyonlar

Ana Sayfa / Kompoziyon / 24 Kasımla İlgili Kompozisyon Örnekleri

24 Kasımla İlgili Kompozisyon ÖrnekleriEN “ONURLU” MESLEĞİ YAPAN ÖĞRETMENLERİME

Öğretmen,

Yaptığı her görev yıllarında yeni bir şey kazanırlar.Bu kazandıkları şeyler ya çok iyidir ya da çok kötüdür.Öğretmen,sadece eğitimde değil,insanlıkla da bizi yetiştirirler.Bir öğretmen,daha çok insanlık ve huzur veren nasihatleriyle akıllarda kalır.

Ben bütün öğrencilik yıllarımda hep öğretmenlerimi örnek alırım.Biri bana ne olacaksın dediğinde hiç düşünmeden öğretmen olacağım demekten çekinmezdim.Çünkü ben bunu gururla söylerdim.En korktuğum matematik dersinden bile korkmuyordum artık.Çünkü korktuğum şey ders değil öğretmenimdi,ama o dersi dinlediğimde aslında her şeyi gözümde büyüttüğümü anladım.Öğretmenimin bana samimiyetle baktığını görünce ve nasihatlerini dinleyince artık o dersi anlamak için uğraşırdım.

Mustafa Kemal Atatürk iyi ki bugünü 24 Kasım’ı öğretmenlerimize armağan etmiş.Çünkü belki de bugün olmasa bizler öğretmenlerimizin değerini bu kadar iyi anlayamazdık.Öğretmen,kimi zaman sana hem annelik,hem babalık yapar.Senin kimseye açamadığın konuları,söyleyemediğin sırları bile sana anlattırır.Çözüm bulmaya ve derdine ortak olmaktan kaçmazlar.Çünkü onlar,en asil,en temiz ve en onur verici görevi yapıyorlar.Çünkü onlar öğretmenlik yapıyorlar.Ve çünkü onlar öğretmenleri,öğretmenliği bize sevdiriyorlar.

*********

ÖĞRETMENLERİN YERİ VE ÖNEMİ

İnsan bir birey olarak toplumun içine doğar. Bu toplumun içine uyum sağlamasından ailenin yanı sıra, öğretmenlere büyük görev düşer. Öğretmenler dünya üzerinde geçmişten bu güne en kutsal ve hayati önem taşıyan mesleklerden biridir.

Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi için geleceğini garanti altına alabilmesi için eğitimcilere yani öğretmenlere büyük görev düşmektedir. İnsanlar doğdukları andan itibaren bir şeyler öğrenmeye başlarlar. Okul çağına geldiğinde bu öğrenme sürecine öğretmenler de dahil olur. Okul çağına gelen çocuklar artık öğretmenlerine emanettirler. Bir toplumun gelişen dünyaya uyum sağlamasında öğretmenlerin çok büyük payı vardır. Öğretmenler  sayesinde dürüst, işinde başarılı insanlar yetişir. Bu insanlar ülkelerini ileriye taşırlar. Öğretmenler bilgili kişilerdir, onların öğrencilerine sabır göstermesi ile öğrenciler zorlu yolları aşar ve iyi bir noktaya gelir. Dünyadaki tüm nesnelerin temelinde öğretmenler vardır. Bu yüzden yaptıkları sadece öğrencileri karşısında eğitmek değil en iyi şekilde hayatı, insanları, çevreyi tanımak, eğitim verdikleri yerde bir aile ortamı sağlayarak bizleri hayata hazırlamaktır.

Öğretmenlerimizin önemini ve emeğini hatırlamak için 24 Kasım 1981 yılında öğretmenler günü ilan edilmiştir. İşte 24 Kasım böylesine önemli bir iş yapan öğretmenlerimizi bir kez daha hatırladığımız onlara sevgi ve saygımızı gösterdiğimiz kutlamaların yapıldığı bir gündür. Bizim de her birey gibi yapmamız gereken bizi eğitmeyi kendine görev bilmiş öğretmenlerimize gereken önemi vermektir.

*********

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmenler aslında hayatımızın bir parçasıdır. Öğretmenler hayatın her alanında verdikleri öğütler ile bizlere yani öğrencilere güzel bir gelecek sunuyorlardır.

‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!’ diyen ulu önder Atatürk, bu önemli günü yani 24 Kasım öğretmenler gününü öğretmenlere armağan etmiştir.

Bizler öğretmenlerin emin adımlarını takip ederek onların bize geleceğimizde örnek olacak başarılarını örnek alıyoruz.

BİZLER GELECEKTEKİ ÖĞRETMENLERİZ!

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!