Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / 24 Kasımla İlgili Kompozisyon

24 Kasımla İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Öğretmenlerimi çok seviyorum. Çünkü; korktuğumda cesaret verirler bana, çaresizliğin bulunduğu yerde çare olurlar bize. Öğretmenler geleceğimizdir bizim. Öğretmenler olmasa diyorum o zaman kim öğretir bizim güzel Türkçemizi,Vatan sevgisini,insanlığı,duyguyu,büyüğünü saymayı,küçüğünü sevmeyi.Öğretmenler biliyorlar her şeyi,bizi sevmeyi,hata yaptığımızda affetmesini.Onlardır bize yol gösteren,rehberlik eden,eşit davranan,yanlışlarımızı söyleyerek doğruyu bulmamızı sağlayan.Öğretmenler;kısaca her şeydir aslında.Çiçektir,bilgi kaynağıdır.Geleceğimizi aydınlatan,doktor,mühendis,öğretmen olmamızı sağlayan.

Öğretmenlerin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz.“Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum” demiş Peygamberimiz. “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiş Atatürk. Ne de güzel söylemişler, işte bu sözler anlatıyor öğretmenliğin önemini ve öğretmenlerin güzel elinin öpülmesi gerektiğini.

Öğretmenler olmasa; bilgisiz ağaç olurdum ben. Yapraklarım sararır,dökülürdü sonra.Kururdum ben.Uzun lafın kısası öğretmenlerimi çok seviyorum ben, sadece öğretmenler gününde değil,her gün öğretmenlerimizi çok sevdiğimizi onlara gösteririm.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir