Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 247 Cevabı

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 247 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Onur DOĞAN, Abdullah Tansel GEZMİŞ tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 247 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Örnek

Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölüdür. Aşağıdaki tabloda Van Gölü ile ilgili bazı bilgiler verilmiştir.

Van Gölü’ne ait uzunluk ölçümleri incelendiğinde, çok uzun ölçümlerin kilometre birimi ile kısa ölçümlerin ise metre birimi ile ifade edildiğini görürüz.
Şehirler arası mesafeler, sınırların uzunlukları, göllerin çevre uzunlukları, ülkeler arasındaki mesafeler, petrol boru hatlarının uzunlukları, kara ve demir yolu uzunlukları kilometre birimi ile ifade edilir.

ÖĞRENDİKLERİMİZİ UYGULAYALIM
Aşağıdaki ifadelerin karşısındaki uygun ölçme birimlerini işaretleyiniz.

3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 247 Cevabı3. Sınıf Ada Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 247 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close