Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 46 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 48 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 47 Cevabı 

Okul kantinine giden Önder, parasının tamamı ile iki içecek ve bir yiyecek alıyor. Yandaki fiyat listesine göre Önder hangi içecek ile yiyeceği almıştır?
Önder’in Sahip Olduğu Paralar
b. Siz de yukarıda verilen fiyat listesine uygun olarak çözümünde toplama işlemlerini kullanabileceğiniz iki tane problem kurunuz. Kurduğunuz problemleri çözünüz.
2. Bakkal Ahmet amca haftanın ilk günü 185 yumurta satmıştı. 2. gün ilk gün sattığı yumurta sayısından 1 düzine fazla yumurta sattı. 3. gün de, ilk günkü kadar yumurta sattı. Buna göre Ahmet amca üç günde toplam kaç yumurta satmıştır?
3. Bir çobanın sürüsünde birer tane kuzusu olan 136 koyun, 18 koç ve bir köpek vardır. Sürüdeki toplam hayvan sayısı kaçtır?
4. Aşağıda, iki problem hikâyesi ve cevapları verilmiştir. Verilenlere göre problemlerin soru cümlelerini noktalı yerlere yazınız. Daha sonra problemi çözerek doğruluğunu kontrol ediniz.
a. Azmi Bey bu ay 115 TL elektrik, 98 TL su, 175 TL doğal gaz ve
550 TL kira parası ödemiştir……….? (C : 938 TL)
b. Pınar yeni aldığı kitabın 134 sayfasını geçen hafta okumuştu. Bu hafta da kitabın 145 sayfasını okudu. Geriye kitabın okunmamış 103 sayfası kaldı.

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir