Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 51 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 52 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 52 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 52 Cevabı 

Bir mağaza sahibi satışlarını artırmak için indirimli satış kampanyası başlatıyor. Yukarıda, ürünlere ait etiket fiyatları ile indirimli fiyatlar veya indirim miktarları verilmiştir. Aşağıdaki problemleri verilenlere uygun olarak çözünüz.
a. Ahmet Bey, indirimli satışlar başlamadan önce yukarıda fiyatı verilen televizyondan almıştı. Arkadaşı Mehmet Bey ise indirimli olarak aynı televizyondan aldı. Mehmet Bey, arkadaşına göre kaç TL az ödeme yapmıştır?
b. İndirimli satışlar başladıktan sonra Sezen Hanım bir çamaşır makinesi alıyor. Bunun için 250 TL peşin para veriyor. Sezen Hanım’ın çamaşır makinesi için kaç TL borcu kalmıştır?
c. Merve Hanım, bulaşık makinesi almak için indirimli satışları bekliyor. Zamanı geldiğinde bulaşık makinesini indirimli olarak 375 TL’ye alıyor. Merve Hanım, indirimli satışları beklemekle aile bütçesine kaç liralık katkıda bulunmuştur?
c. Gamze’nin babası indirimli satışlar başladıktan sonra bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi almak istiyor. Bu iki ürün için Gamze’nin babası kaç TL ödeyecektir?
d. Siz de yukarıdaki verileri kullanarak çözümünde çıkarma ve toplama işlemleri gerektiren bir problem kurup çözünüz.
2. Kerim’in 6 lirası vardı. Kantine gidip 225 kuruşluk bir tost, 50 kuruşlukta bir ayran aldı. Kerim’in geriye kaç kuruşu kalmıştır?

  • Cevap
0
like
1
love
0
haha
0
wow
2
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir