Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 93 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı 

1. Mustafa, resim dersinde kartona yazı tahtasının önünde duran öğretmenin resmini yapıyordu. Kartona Türk Bayrağı’nı çizerken gerçek boyutlarında olmasını istedi. Bunun için uzun kenarı 6 cm, kısa kenarı 4 cm olan Türk Bayrağı’nı eline aldı. Bayrağı kartonun üzerine koyarak kalemle sınırlarını çizdi ve içini boyadı. Mustafa resminin çevresi kaç santimetredir?

2. Okulun bahçesine kum havuzu yapılacaktır. Havuzun yapılacağı alanın çevresi iple şekildeki gibi çevrildi. Bu iş için toplam kaç santimetre uzunluğunda ip kullanılmıştır?

3. Okulun açıldığı gün yazı tahtamızın çevresi gergin bir şekilde kurdele ile süslenmişti. Şekildeki ölçülere göre yazı tahtamızın çevresini süsleyen kurdelenin uzunluğu kaç santimetredir?

4. Müge, performans ödevi gereği bir satranç tahtası yapıyordu. Bunun için sarı ve kahverengi kartonlardan bir kenarı 5 cm olan küçük kareler kesti. Bu parçaları önceden hazırladığı kare şeklindeki tahta parçasına şekildeki gibi yapıştırdı. Müge’nin yaptığı satranç tahtasının çevresi kaç santimetredir?

5. Defne’nin karışı ile çalışma masasının uzun kenarı 10 karış, kısa kenarı 6 karış geliyor. Çalışma masasının çevresi kaç santimetredir? Yukarıda verilen problemin çözülebilmesi için gerekli olan bilgileri noktalı yerlere yazınız. Problemi çözünüz.

  • Cevap
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Tek Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!