Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı
3. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı 

1. Okulumuzun 3. sınıflarında toplam 117 öğrenci vardır. Bu öğrencilerden 45’i otobüse, diğerleri de 4 minibüse eşit sayıda binerek pikniğe gittiler. Her bir minibüse binen öğrenci sayısı kaçtır?
2. Bir marketteki 10 katlı rafa aynı kutulardan 114 tane süt kutusu dizilecektir. Bunlardan 15 tanesi en üstteki rafa yerleştirilmiştir. Kalan kutular diğer raflara eşit paylaştırıl- dığına göre kalan rafların her birine kaç kutu dizilmelidir?
3. Bir ilkokulda düzenlenen ağaç dikme kampanyası için okul müdürü 84 tane fidan aldı. Velilerden biri de 12 tane fidan alıp okula gönderdi. Fidanların tamamı 4 şubeden oluşan 3. sınıflara eşit olarak paylaştırıldı. Buna göre her bir sınıfa kaç tane fidan verildi?
4. Bir bakkal, her biri 32 kilogram olan 3 torba pirinç aldı. Bu pirinçleri dörder kilogramlık poşetlere koydu.
Bakkal pirinçlerin tamamı için kaç poşet kullanmıştır?
5. Tarık sınıfa 125 tane sayma pulu getirmiştir. Derste bunların 30 tanesini kendisine ayırıp kalanları 5 arkadaşına eşit olarak paylaştırıyor. Tarık, her bir arkadaşına kaç sayma pulu vermiştir?
6. Resimdeki verilere uygun olarak çözümünde bölme işlemi kullanabileceğiniz bir problem kurunuz. Kurduğunuz problemi çözünüz.
7. Çözümünde yanda verilen bölme işlemini kullanabileceğiniz bir problem kurunuz. Problemin çözümünü yaparak doğruluğunu kontrol ediniz.

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. Sadece çözümlerinin cevapları var. Çözümlerini de istiyoruz.

  2. defne haklı cevapları var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir