Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Milli Birlik ve Beraberlik Cevapları

blank

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları 5.Ünite Güvenli Hayat Sayfa 169, 170, 171, 172  Milli Birlik ve Beraberlik Etkinlik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Milli Birlik ve Beraberlik Cevapları

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı 

Millî birlik ve beraberliğimizi çok güçlü hissettiğimiz günler hangileridir? Söyleyiniz. Arkadaşlar millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatına katkılarını araştırdım. Araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

  • Cevap: Milli bayramlarımızda Milli birlik ve ve beraberliğimizi çok güçlü hissederiz. 30 Ağustos, 23 Nisan, 29 Ekim, 19 Mayıs ve 15 Temmuz bu günlerdir.

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 171 Cevabı 

Millî birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır? Söyleyiniz.

  • Cevap: Milli birlik ve beraberlik, ülkemizin bağımsızlığını sürdürmesi adına önemlidir. Bizler bir olursak hiçbir güç bize zarar veremez ve her zaman güçlenerek yolumuza devam ederiz.

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 172 Cevabı 

• Millî birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını aşağıdaki boş alana yazınız. Öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Millî birlik, bireyleri millî çıkarlar etrafında birleştiren, ferdin kendisinde ve mensup olduğu millette öz güvenin oluşmasını sağlayan bir duygudur. Atatürk de bunun bilincinde olarak bir milletin başarısının, millî güçlerin aynı hedefe yönlendirilmesiyle mümkün olduğunu, elde ettiğimiz başarının, milletin güç birliğinden, ortak hareket etmesinden ileri geldiğini söylemiştir. Milli birlik ve beraberliğimiz sayesinde her güce karşı koyabilir ve bağımsız bir şekilde bu ülkede yaşamaya devam edebiliriz. Aksi takdirde bir olmazsak düşmanlara, karşı koyamayız ve yıkılıp gideriz.

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Milli Birlik ve Beraberlik Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!