Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 68

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 68

Gökdere köyü, dağların eteğinde kurulmuş şirin bir köydür. Köyün ortasından, köye adını veren Gökdere geçmektedir. Son zamanlarda kuraklık nedeniyle derede neredeyse hiç su kalmamıştır. Gökdere köyü ile ilgili aşağıdaki sorulara yanıt veriniz.

1. Sonbaharda yağmurlar, yeniden yağmaya başlayacaktır. Dere yatağı dolduğu zaman sular oklarla gösterilen hangi yöne doğru akar? İlgili kutucuğu işaretleyiniz. Seçiminizin nedenini yazınız.

O 1 yönünde akar O 2 yönünde akar Nedeni:

2. Köylüler, kurak zamanlarda su sıkıntısı çekmemek için köye bir su deposu yapmaya karar verirler. Bu depo ile dere suyunu biriktirip ihtiyaç duyduklarında kullanabileceklerdir. Depo, köy halkının yararlanabilmesi için A, B, C konumlarından hangisine kurulmalıdır? Seçiminizin nedenini yazınız.

3. Derenin kurumasının köylülerin yaşamına ne gi olumsuz etkileri olabilir? Bunlardan ikisini yazınız.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!