Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 172 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172

Aşağıdaki metni, öğretmenin sorusunu ve öğrencilerin yorumlarını okuyunuz. Daha sonra soruları cevaplayınız.

1. Yukarıdaki düşüncelerden hangilerine katılıyorsunuz? Niçin?

  • Cevap: Serpil ve Kuzey’in düşüncelerine katılıyorum. Çünkü eğer ırmakların kenarına fabrikalar kurulmuşsa ve atıklarına suya atıyorsa orada yaşayan canlılar büyük zarar görür.Canlıların zarar görmesi demek doğal çevrenin zarar görmesi demektir. Ve bu ciddi bir konudur.

2. Sözü edilen olaydan yola çıkarak doğal çevrenin korunmasının neden önemli olduğunu açıklayınız.

  • Cevap: Doğal çevreyi korumak hem biz insanlar için hemde hayvan bitki vs. canlı türleri için çok önemlidir.Yediğimiz içtiğimiz kısacası tükettiğimiz her şey bizlere zarar vermemesi için, rahat nefes alıp verebilmemiz için ve bizimle birlikte hayvanlarında bunlardan yararlanabilmesi için doğal çevreyi korumak önemlidir.Dünyamız ne kadar güzel olursa o kadar güzel ve rahat yaşayabiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 172 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close