Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 189

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 189 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 189

Piller ve Çevre
Amaç: Pil atıklarının çevreye vereceği zararların farkına varmak, çevreyi korumak için öneriler geliştirmek
İzlenen Yol
Pil atıklarının çevreye vereceği zararları araştıralım. Araştırma yapmak için bilimsel çocuk dergilerinden ve kitaplarından yararlanalım. Çevreyi korumak için çalışan sivil toplum kuruluşlarından biri olan Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfının (ÇEVKO) Genel Ağ adresini (www.cevkococuk.org) ziyaret edelim.
2 Araştırma sonuçlarımızdan yararlanarak pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için yapılması gerekenleri tartışalım. Bu konuda öneriler ortaya koyalım.

  • Cevap:

Pillerin içinde çevreye zararlı maddeler vardır. Pil atıkları doğaya bırakıldığında bu zararlı maddeler suya ve toprağa karışır. Bu zararlı maddelerle kirlenmiş toprakta ve suda yaşayan canlılar, bu kirlilikten olumsuz etkilenir. Çevreye gelişigüzel atılan piller büyük bir kirlilik oluşturur ve doğal dengeye zarar verir. Aynı şekilde pilleri ezmek ya da pillerin içini açmak, onları ateşe atmak ve ısıtmak da tehlikelidir. Pil atıklarının çevreye zarar vermemesi için tek kullanımlık piller yerine şarj edilebilir pillerin tercih edilmesi ve pillerin atık pil toplama kutularına atılması gerekmektedir.

Atık pillerin çevreye verdiği zararlar hakkında kişileri bilinçlendirmeyi amaçlayan sloganlar hazırlayalım.
4. Pil atıklarının çevreye verdiği zararları ve bu konuda alınması gereken önlemleri poster hâline getirelim.

Hazırladığımız sloganları ve posteri sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım

  • Cevap:

Güzel bir çevrede yaşamak istiyorsan çevrene pil atma !

Biten pilleri doğaya atma, doğanın pili bitmesin !

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 189 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close