Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Yukarıdaki görseli inceleyerek toprakta ve suda bulunan havanın buralarda yaşayan canlılar için önemini tartışalım. Toprağın, suyun veya havanın kirletilmesi durumunda canlıların hayatı nasıl etkilenir? Bu varlıkların yerinde olsaydık neler hissederdik? Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Bizim yaşadığımız yeryüzünde hava olduğu gibi suyun içindede hava vardır.Suyun içinde yaşayan canlılarda bizim gibi nefes alıp vererek hayatlarını sürdürürler.Bu yüzden suyun içindeki havada çok önemlidir.Toprak kirlendiği zaman toprakta yetişen bitkiler,ağaçlar,meyveler sebzeler bunların hepsi verimli bir şekilde gelişmez.Ve biz bunları tükettiğimiz zaman bizde zarar görmüş oluruz. Su kirlendiği zaman,suda yaşayan canlılar zarar görür,biz su tükettiğimiz için kirli su içeceğimizden bizde zarar görürüz.Hava kirlendiği zaman, nefes almakta zorluk çekeriz, ve yine bize zararlı olacağından hastalıklara yol açar. Biz bu varlıkların yerinde olsaydık eğer çok kötü hissederdik. Çünkü yaşadığımız dünyanın başkaları tarafından kirletilmesi ve zarar görmesi çok kötü bir durum.Bu yüzden toprağı,suyu ve havayı kirletmemeye çevremizi temiz tutmaya özen göstermeliyiz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
7
7
1
3
5
1
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!