Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 65

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 65

İtme ve çekme kuvvetleri, hareket eden ve duran cisimleri nasıl etkiler? Düşünelim. Ardından bu soruyu cevaplamak için “Cisimleri Hareket Ettirme ve Durdurma” isimli etkinliği yapalım.

Cisimleri Hareket Ettirme ve Durdurma
Amaç İtme ve çekme kuvvetlerinin hareket eden ve duran cisimler üzerindeki etkilerini gözlemlemek
İzlenen Yol
Gerekli Malzemeler: oyuncak araba, makas, ip (40 cm).
İkişer kişilik gruplar oluşturalım.
2. Oyuncak arabayı sıramızın üstüne koyalım. Arabayı önce yavaş sonra hızlı bir şekilde itelim ve arabanın hareketini gözlemleyelim.
İpi ortadan ikiye keselim. Oyuncak arabanın ön tarafına ve arka tarafına kestiğimiz ipleri bağlayalım. Oyuncak arabayı sıramızın üstüne koyduktan sonra arabanın ön tarafındaki ipten tutarak önce yavaş sonra hızlıca kendimize doğru çekelim. Arabanın hareketini gözlemleyelim.
4. Arkadaşımızdan oyuncak arabanın arka tarafındaki ipi tutmasını Ön taraftaki ipin ucunu görseldeki gibi kendimize doğru çekerek oyuncak arabayı hareket ettirelim. Oyuncak araba hareket ederken arkadaşımızdan ipi kendine doğru çekmesini isteyelim. Oyuncak arabanın hareketini gözlemleyelim.
Sonuç
• İtme ve çekme kuvvetlerinin duran ve hareket eden cisimler üzerindeki etkileri nelerdir?

  • Cevap: İtme ve çekme kuvvetleri eğer bir cisim duruyorsa onu hareket ettirebilir, cisim hareketliyse onu durdurabilir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close