Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

Aşağıdaki metni okuyunuz. 

Alışverişte Önceliklerim
Banu ile babası alışveriş için markete gittiler. Banu: — Baba, öğretmenimiz okul için almamız gereken malzemelerin listesini verdi. Boya kalemleri, altı tane defter, silgi, makas ve bir tane de dosya almam gerekiyor. Listede olan diğer malzemeler evde zaten var. Babası: — O halde kırtasiye bölümüne gidelim. İhtiyaçlarını kendin seçebilirsin, dedi. Banu, kırtasiye bölümünde dolaşmaya başladı. Listesindeki malzemelerin pek çok çeşidi olduğunu gördü. Üstelik bazıları ucuz, bazıları pahalıydı. Bu durum karar vermesini zorlaştırıyordu. Market görevlisinden yardım istemeye karar verdi. Görevli, — İstediğin malzemelerin kaliteleri aynı. Fiyatlarının farklı olmasının sebebi, renk ve desenlerinin farklı olmasıdır. Örneğin, kapağı düz renk olan defter 7 TL, kapağı resimli olan defter ise 10 TL’dir. Beyaz silgiler 5 TL, kutulu ve renkli olanlar ise 9 TL’dir, dedi. Bu açıklamalar, Banu’nun alışverişinde doğru karar vermesine yardımcı oldu. Alışverişlerini tamamladıktan sonra ödemeyi yaptılar ve eve doğru yola koyuldular.

Metne göre Banu’nun satın aldığı ürünleri yandaki listeye yazınız.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!