Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 85

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 85 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 85

Mustafa Kemal; çocukluğundan ve eğitim aldığı yıllardan itibaren çalışkanlığı, üstün zekası ve duyarlılığı ile dikkat çekmişti. Kibar, terbiyeli ve mert tavırları çevresinde daima saygı uyandırmıştı. Gençlik yıllarından itibaren liderlik özelliği, arkadaşları tarafından fark edilmiş ve kabul görmüştü. İkna gücü çok yüksekti. Gösterdiği yüksek meziyeti ve kahramanca hizmetleri Mustafa Kemal’in orduda parlamasını sağlamıştı. Ülkesine derin bir sevgi duyan Mustafa Kemal, ailesine de derin bir sevgi ve saygıyla bağlıydı. Çankaya’da yanında kaldığı sürede annesi ile şefkatle ilgilenmişti. Odasına girince elini öper, sağlığı ile ilgilenir, isteklerini sorardı.

1. Mustafa Kemal Atatürk, hangi kişisel özellikleri ile çevresinin dikkatini çekmiştir?

2. Atatürk ile ortak kişisel özellikleriniz nelerdir? Yazınız.

3. Atatürk annesi ile nasıl ilgileniyordu?

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Sayfa 85 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!