Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Dizin Yayıncılık

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Sayfa 151-152-153-154

3. Sınıf Dizin Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 151-152-153-154 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Sayfa 151-152-153-154

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 151

Ülkemize Katkıda Bulunanlar

Sizce ülkemize katkıda bulunmak için neler yapabiliriz?

  • Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 152

Nuri Demirağ, Türk ekonomi tarihi açısından ilkleri başarmış bir girişimci olmasıyla tanınır. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir. Türkiye’de ilk uçak fabrikasının kuruluşu, ilk yerli paraşüt üretimi gibi ilkleri gerçekleştiren kişidir.

Vecihi Hürkuş, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı sırasında çok başarılı keşif ve destek uçuşları yapmıştır. Bu başarıları nedeniyle İstiklâl Madalyası ile ödüllendirilmiştir. Vecihi Hürkuş, kendi adını taşıyan uçakları üreten ilk Türk uçak tasarımcısıdır. İlk Türk tipi uçağı Vecihi K-6’yı imal etmiştir. Türkiye’deki ilk uçuş okulunu kurmuş, ilk kadın pilotu eğitmiş ve ilk TüSMIIjnavacılık okulunun kurucusu olmuştur.

Mehmet Ali Kâğıtçı, Kâğıt Mühendisliği Yüksek Okulundan sınıf birincisi olarak mezun olmuştur. Türk kâğıt sanayisini kurmayı ideal olarak görmüştür. Makaleler, broşürler, kitaplar yayınlamıştır. Kâğıt sanayisindeki buluşlarından dolayı yurt içi ve yurt dışında çeşitli ödüller almıştır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 153

Türkiye’nin ilk kadın arkeologu olan Jale İnan, arkeoloji alanında ülkemizde çeşitli çalışmalar yapmıştır. Kazı yapma, müze kurma, tarihî eser kaçakçılığı ile mücadele gibi alanlarda verdiği hizmetlerle tanınmıştır.

Engin Arık, Fizik-Matematik Bölümünden mezun olmuştur. İngiltere’de çeşitli araştırmalarda bulunmuştur. Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezinde bir çok deney ekibinde yer almıştır. Ayrıca çeşitli deneylerde Türk Grubu liderliğini yürütmüştür. Alanıyla ilgili çeşitli makaleler yayınlamıştır.

Naim Süleymanoğlu, haltere 9 yaşındayken başlamıştır. 15 yaşında Dünya Gençler Halter Şampiyonasında iki altın madalya alarak şampiyon olmuştur. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon olmuştur. Böy- lece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni unvanını almıştır. Uç Olimpiyat altın madalyası, yedi Dünya Şampiyonluğu ve altı Avrupa Şampiyonluğu vardır. Tam 46 kez dünya rekoru kırmıştır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 154

Etkinlik Yapıyorum

1- Yaptığı çalışmalarla ülkemize katkıda bulunmuş bir kişi hakkında yazılar ve görseller araştırınız. Araştırma sonucunda elde ettiğiniz bilgileri yazınız.

  • Cevap:

2- Araştırma yaptığınız kişi ile ilgili görselleri aşağıya yapıştırınız.

  • Cevap:

Yaptığı çalışmalarla ülkemize katkıda bulunmuş kişiler hakkında neler biliyorsunuz? Anlatınız.

  • Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Çözümleri Dizin Yayınları Sayfa 151-152-153-154  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!