Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Dizin Yayıncılık

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Sayfa 176-177-178

3. Sınıf Dizin Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı 176-177-178 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Sayfa 176-177-178

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 176

Geri Dönüşüm Serüveni

Kırılan cam kapları, bardakları veya şişeleri ne yapıyorsunuz?

  • Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 177

Şişelerden biri anlatmaya başladı:

— Ben cam bir bardaktım. Bir gün yere düşerek kırıldım. Artık işe yaramayacağımı düşünerek çok üzüldüm. Sahibim beni cam atık kumbarasına attı. Orada benim gibi kırık bardaklar, kavanozlar, tabaklar, vazolar vardı. Hepimiz üst üste yığılmıştık. Hiçbirimiz sonumuzun ne olacağını bilmiyorduk. Daha önce hiç görmediğimiz bu atık kumbarasında olmak bizi çok üzüyordu. Bir gün kumbaranın yanına bir kamyon yanaştı. Bizi kamyona doldurarak geri dönüşüm tesislerine götürdüler. Bu tesislerde cam kırıkları hâline getirildik. Bize ne olacağını kara kara düşünürken bir de baktık ki pırıl pırıl yeni cam şişeler olarak tesisten çıkmışız. Onun için bu kadar mutluyuz, dedi. Diğer şişe sözü aldı:

— Geri dönüşüm tesisinde sadece bizler yoktuk. Plastikler, kâğıtlar, piller ve camlar ayrı ayrı toplanmıştık. Kullanılmış kâğıtlar, gazeteler yeni defterler ve kitaplar olarak; atık plastikler pırıl pırıl rengârenk plastik kaplar olarak; kullanılmış piller ise yeni piller olarak tesisten çıktılar, dedi. Görmeliydiniz orayı, herkes artık tekrar işe yarayacağı için o kadar mutluydu ki! Birden sesler azalmaya başladı. Benimle konuşan cam şişeler gözümün önünden kayboldular. “Neler oluyor acaba?” diye düşünürken birden gözlerimi açtım. Meğer öğretmenimin anlattıklarını düşünürken uyuyakalmışım.

Arkadaşlar, geri dönüşümü yapılabilen ürünlerden kullanarak veya bu ürünlere farklı işlevler kazandırarak geri dönüşümün sürdürülebilmesine katkı sağlayabiliriz. Geri dönüşümün çevre kirliliğinin azalmasına ve doğal kaynakların korunmasına yardımcı olduğunu unutmamalıyız.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Dizin Yayınları Çözümleri Sayfa 178

Etkinlik Yapıyorum

1- Aşağıdaki sözcükleri kullanarak geri dönüşümle ilgili bir hikâye yazınız.

  • Cevap:

2- Aşağıya geri dönüşümün önemini vurgulayan bir slogan yazınız.

  • Cevap:

Geri dönüşümün kendimize ve çevremize olan katkıları nelerdir? Örnekler veriniz.

  • Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Çözümleri Dizin Yayınları Sayfa 176-177-178  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!