Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 103 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Pasifik Yayınları

Selma, evlerine yakın bir sokakta “Bisiklet Giremez” levhasını gördüğü hâlde bisikletiyle sokağa girdi. Selma’nın yaşayabileceği sorunları yazınız.

  • Cevap: Selma “Bisiklet Giremez” yoluna girerse kaza geçirebilir ve yaralanabilir.

Hikmet, kara yolunda üst geçit olduğu hâlde karşıya hızla geçmek için bu üst geçidi kullanmıyor. Hikmet’in bu davranışını doğru bulup bulmadığınızı nedenleriyle açıklayınız.

  • Cevap:  Hikmet’in bu davranışını doğru bulmuyorum. Hikmet bu davranışından dolayı kaza geçirebilir, araba çarpabilir, yaralanabilir.

Trafik kurallarına neden uymalıyız? Söyleyiniz.

  • Cevap: Trafik kurallarının ve işaretlendirmelerinin olması insan hayatını kolaylaştırır. Bilgilendirici, uyarıcı, hatırlatıcı kuralların varlığı trafik seyrini rahatların, kazaları azaltır, insan hayatının emniyetine sağlar. Bu nedenle trafik kurallarına uyulmalıdır. Çünkü trafik kuralları insanı önceleyen kurallardır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
clap
7
love
5
unlike
4
happy
4
angry
3
confused
2
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!