Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 167 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Pasifik Yayınları

Baraj ve göl kelimelerinin anlamlarını sözlüklerinizden bulunuz. Bu kelimelerin arasındaki benzerlik ve farklılıkları söyleyiniz.

  • Cevap:

Baraj sözlük anlamı: Sulama yada içme suyundan faydalanmak veya suyun akım gücünden yararlanmak amacıyla büyük akarsular üzerine kurulan bend, engel gibi büyük betonarme yapı ya denir. baraj gerisinde su tutumuyla büyük bir göl oluşur. Bu göl su tutulduğu sürece genişleme ye su hacmi yükselmeye devam eder.

Göl sözlük anlamı: Karalar üzerinde genellikle tektonik veya volkanik gibi olaylara bağlı olan, dört yanından kapalı akarsular tarafından beslenen az derin veya çok derin geniş tuzlu, sodalı, tatlı su örtüsüne verilen isim göl dür. Göller doğanın hareketleri ile oluştuğu için doğal göl adı alır.

Aralarındaki benzerlikler: Baraj ve göl arasında ki benzerlik ikisi de büyük su tutarlar içinde canlı yaşantı vardır, suları genellikle tatlıdır. Sulama, içme suyu olarak faydalanılır.

Aralarındaki farklar: Barajlar insan eliyle yapılmış yapay göllerdir, suyundan faydalanılarak güç üretimi sağlanır, barajın yüksekliğine göre derinliği doğru orantılıdır.

Göller doğal yolla oluşmuş su havzalarıdır, derinlikleri değişiklik gösterir aşırı kullanım karşısında su beslemesi yoksa kuruma riski vardır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 167 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
angry
2
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!