Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Meb Yayınları

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 118

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 118 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 118

➜ Ailem, akrabalarım, arkadaşlarım ve komşularımla ilişkilerim hep iyi olmuştur. Şimdi de zaman ölçme birimleri ile ilişkim çok iyi. Siz de aşağıda elmaların içinde verilenlerden aynı süreyi gösterenleri aynı renge boyayarak zaman ölçme birimleri arasındaki ilişkileri belirleyiniz.

➜ Mehmet bana zaman ölçme birimleriyle ilgili bazı cümleler göndermiş. Cümlelerde yanlış hesaplamalar olduğunu tespit ettim. Doğru hesaplamaları belirleyerek cümleleri kutucuklara yazınız.

✓Nurdan’ın annesin bir haftalığına tatile gitmiştir. Nurdan bu tatilin 6 gün süreceğini hesaplamış. 

✓ Fatih’in anneannesi bir ay, 2 günlük bir geziye çıkmış, Fatih anneannesinin gezisinin 33 gün olacağını hesaplamış (1 ayı 30 gün alınız.).

✓ Hilal arkadaşlarıyla birlikte alışverişe çıkmış. Alışverişi hesaplamalarına göre 4 yarım saat sürmüş. Dört yarım saati toplayınca 3 saat boyunca alışveriş yaptığını hesaplamış.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 118 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
6
angry
2
love
2
unlike
1
clap
0
happy
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!