Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. ”Elinden hesap makinesi yap” oyununu oynayınız. 9 ile çarpmalar için iki elinizi koyunuz ve parmaklarınızı numaralandırınız.
9’u hangi sayı ile çarpmak istiyorsanız o sayı ile numaralanmış parmağı bükerek avucunuzun altına katlayınız. Solda kalanları onluk, sağda kalanları birlik olarak okuyunuz. Cevabı bulacaksınız.

Aşağıdaki şekilde 4 ile 9’un çarpımı görülmektedir. Katlanan parmak, 4. parmaktır. Katlanan parmağa kadar 3 onluk, katlanmış parmaktan sonra 6 birlik görülmektedir. O halde cevap 4 x 9 = 36’dır.

Aşağıdaki şekilde 6 ile 9’un çarpımı görülmektedir. Katlanan parmak, 6. parmaktır. Katlanan parmağa kadar 5 onluk, katlanmış parmaktan sonra 4 birlik görülmektedir. O halde cevap 6 x 9 = 54’tür.

2. Beşten büyük herhangi iki sayıyı çarpmak için her iki elinizdeki parmaklarınızı 5’in üzerine sayarak katlayınız (bükünüz). Katlananlar kadar onluk, açık olanların çarpımı kadar birlik okuyunca çarpımı elde edeceğinizi görürsünüz. Aşağıdaki şekilde 6 ile 7’nin çarpımı görülmektedir. 6 için bir, 7 için iki parmak bükülmüştür. Sonra bükülenlerin sayısı 3 olduğu için 3 onluk bulunmuştur. Açık olan parmaklar 4 ve 3 tane olduğu için 4 ile 3 çarpılmış ve 12 birlik elde edilmiştir. 12 birlik ile 3 onluk toplanınca sonuç 42 olmuştur.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir