Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıda verilen yüzlük çarpım tablosundaki boş bırakılan yerleri tamamlayınız.

Vaktiyle bir ülkeye, başka bir ülke tarafından elçi atanır. Atandığı ülkede elçiyi bir soruluk matematik sınavından geçirirler ve derler ki: “Ancak soracağımız soruyu bilirsen elçilik yapabilirsin, aksi halde geri döneceksin.” Elçi, başka seçeneği olmadığı için sınavı kabul eder. Eline verilen sınav kâğıdında 9 ile ilgili aşağıdaki çarpmaları görür.

Sınav komisyonu, elçiyi tebrik eder ve elçilik görevine başlayabileceğini bildirir. Neden?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir