Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıdaki resimde gördüğünüz geometrik şekillerin isimlerini yazınız

1. Hangi geometrik şekilden süs yapmak istediğinize karar veriniz. Bu geometrik şeklin alt ve üst yüzünü, kartona çizip kesiniz. (Koni için üst yüz yapmanıza gerek yok.)
2. Kestiğiniz bu yüzlerin kenarlarına eşit aralıklarla küçük delikler açınız.
3. Alt ve üst yüzde açtığınız bu delikleri karşılıklı olarak aynı uzunluktaki iplerle birleştirip bağlayınız. (Koni yapıyorsanız alt tabandaki deliklere aynı uzunluktaki ipleri bağlayıp ipleri yukarıda birleştiriniz.)
4. Süslerinizi sınıfınıza asabilirsiniz. Mimaride, resimde, ev dekorasyonunda karşınıza çıkan geometrik şekiller; matematiğin estetik yönüne örnektir.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir