Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 236 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. El M gıdını, aşağıdaki gibi ortadan % katlayalım. Katladığımız kâğıdın tam ortasındaki kat izi, simetri doğrusudur. Simetri doğrusu, bir şekli iki eş parçaya ayırır. Bu şekilde iki eş parçaya ayrılan, katlandığında birbirinin üzerine gelen şekiller simetriktir.

Şimdi de kâğıdı, örnekteki gibi katlayalım. Şekil iki eş parçaya ayrılır ama katlandığında üst üste gelmez. Öyleyse simetri doğrusu değildir.

Aşağıda görüldüğü gibi bir geometrik şeklin birden fazla simetri doğrusu da olabilir.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close