Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 253 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıda verilen uzunlukları cetvelle çizerek civcivi, anne tavuğa ulaştırınız.

Şehirler veya ülkeler arası mesafeler ile uçakla yapılan yolculuklar, çok uzun olduğu için metre ile ifade edilemez. Bu sebeple özellikle yol ölçümlerinde kilometre kullanırız. Ne kadar yol gittiğimizi kilometre ile ifade ederiz. Kilometreyi kısaca km ile gösteririz.

Ankara – Eskişehir arasındaki uzaklık 234 kilometredir. İller arasında Yüksek Hızlı Tren ile daha kısa süre yolculuk yapılabilir.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir