Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 273 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 275 Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıdaki kaplarda bulunan sıvılardan bir litreden az olanların kutularını maviye, çok olanların kutularını kırmızıya boyayınız.

Bir günde yarım litre süt içen kedim Minnoş, 4 günde kaç litre süt içer?

Ortalama 3 dakika süren diş fırçalama esnasında musluğun açık bırakılması, yaklaŞık 5 litre suyun boşa akması anlamına gelir . Verilen bilgiye göre aşağıdaki problemi çözelim.
Elif, bir günde 3 kere dişlerini fırçalamaktadır. Elif, musluğu kapalı tutmaya çok dikkat eder. Eğer diş fırçalarken musluğu kapatmasaydı kaç litre suyu israf ederdi?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir