Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Arzu birinci hafta 213, ikinci hafta 276 sayfa kitap okumuştur. Arzunun iki haftada toplam kaç sayfa kitap okuduğunu tahmin edelim.

Sayıların sadece yüzlük ve onluklarını toplayalım.

Bir fırında cumartesi günü 171 simit, pazar günü 309 simit satılmıştır. İki günde toplam kaç simit satıldığını tahmin edelim.
171 ve 309 sayılarının yüzlük ve onluk sayılarını bulalım.

  • Cevap:
2
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir