Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Öğretmeninizin küçük not kâğıtlarına yazacağı “10, 1, 100, 50, 200” vb. sayıları kutuya atınız. Bu sayıları istediğiniz gibi arttırınız.
2. 3 arkadaşınızdan kutunun içinden birer kâğıt seçmelerini isteyiniz.
3. Öğretmenin söylediği sayı ile kutudan seçtiğiniz sayı arasında zihinden işlem yaparak sonucu söyleyiniz.
4. Sınıftaki tüm öğrenciler katılana kadar oyunu tekrar ediniz.
Zihinden toplama işlemi yaparken istediğiniz yöntemi tercih etme esnekliğine sahipsiniz. Farklı yöntemler kullanmanız, doğru sonuca ulaşmanıza engel olmaz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir