Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 85 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 85 Cevapları3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 85 Cevapları

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nurgül GENÇ, Hüseyin GÜLEÇ, Dr. Nagihan ŞAHİN, Selma TAŞCI tarafından 289 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nilüfer BUZCULAR tarafından yapılmış.

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 85 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

387 — 124 işleminin tahminî sonucunu ve gerçek sonucunu bulalım. Sonuçları karşılaştıralım.

Önder Bey’in yaptığı harcamaların listesi yanda verilmiştir. Önder Bey’in bütçesi 150 lira olduğuna göre harcamalarından sonra cebinde tahminî kaç lirası kalır?

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!