Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailelerdeki Farklılıklar Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailelerdeki Farklılıklar Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailelerdeki Farklılıklar Cevapları

DERS KİTABI Sayfa 64-65

Çevrenizdeki aileleri gözlemleyiniz. Bu aileleri kendi ailenizle karşılaştırınız. Benzerlik ve farklılıkları belirleyiniz.

Benzerlikler

Bir arada yaşıyorlar.
Beraber yemek yiyorlar.
Anne, baba ve çocuklardan oluşuyorlar.
Birbirlerine saygı duyuyorlar.

Farklılıklar

Benim ailemden daha kalabalıklar.
Farklı yemekleri seviyorlar.
Evlerinin düzeni bizimkinden daha farklı.
Birbirlerine daha faklı sözlerle sesleniyorlar.

Kendi ailenizle Cengiz ve Cemre’nin ailelerini karşılaştırınız. Belirlediğiniz benzerlik ve farklılıkların neler olduğunu arkadaşlarınızla paylaşınız.

Benim ailem ile Cengiz’in ailesinin benzerlikleri; Bizim evde de sadece ben, annem ve babam yaşamıyor, ablam, dedem ve ninem de yaşıyor. Ayrıca, bir odada birkaç kişi yatıyoruz. Faklılığımız ise yemeklerde herkesin bir tabak, çatal ve kaşığı oluyor.

Cemre’nin ailesiyle benzerliklerimiz; Yemekte herkesin bir tabak, çatal ve kaşığı var. Farklılığımız; Bizim aile de yemekler yerde yenir ayrıca herkes ayrı ayrı odalarda yatmaz. Birkaç kişi aynı odada yatar.

Aileler arasında ne gibi farklılıklar olabilir? Bu farklılıkların nedenleri neler olabilir?

Aileler arasında çocuk sayısı, ailede yaşayan kişi sayısı, maddi imkan, örf ve adetler birbirinden faklı olabilir. Bunun nedenleri ailelerin yaşadığı coğrafya, maddi imkanları, eğitim düzeyleri olabilir.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 59

Aşağıda resmi verilen ailenin özelliklerini okuyunuz. Daha sonra siz de kendi ailenizin özelliklerini aşağıya yazarak verilen ailenin özellikleriyle karşılaştırınız. Boş bırakılan alana da ailenizin bir fotoğrafını yapıştırınız ya da resmini çiziniz.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailelerdeki Farklılıklar Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir