Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Vücudumuz Anlatıyor Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailelerdeki Farklılıklar Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Hayat Bilgisi Sevgi Yayınları / 3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailem Özeldir Cevapları

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailem Özeldir Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailem Özeldir Cevapları

Canımız sıkkın olduğunda kimseyle konuşamasak bile ailemizle konuşuruz, derdimiz varsa derdimizi anlatırız. Eğer bir kimse bizi üzmüşse bunu ailemizle konuşuruz, dersten düşün bir not alınca, maddi anlamda bir şeye ihtiyaç duyarsak bunu ailemizle konuşuruz. Bir kimseyi seviyorsak bunu ailemizle konuşuruz.

Yukarıdaki resimlerden hangisinde aile bireyleriyle, hangisinde aile dışındaki kişilerle iletişim gösterilmiştir? Bunu nereden anladınız? Arkadaşlarınızla tartışınız.

İkinci resimde aile dışındaki kişilerle iletişim gösterilmiştir. Bunu ikinci konuşmadaki “nasılsınız” kelimesinden anlıyorum. Çünkü, aile içindeki biri olsaydı nasılsın diye daha samimi bir soru sorulurdu.

Ailenizle ve başkalarıyla kurduğunuz iletişim biçimleri arasındaki farklılıklar nelerdir? Bu farklılıkların nedenini nasıl açıklarsınız

Ailemle daha samimi, içten, güvenli ve rahat bir iletişim kurarım. Başkalarıyla ise böyle bir iletişim kurmam, onlarla mesafeli bir iletişim kurarım. Bunun nedeni ailemin bana daha yakın olması ve benim özel durumlarımı asla dışarıya yansıtmamalarıdır.

ÇALIŞMA KİTABI Sayfa 58

Aşağıda belirtilen aile üyelerinden ve ailenizin dışındaki kişilerden birer tanesini seçiniz. Seçtiğiniz bu kişilerle olan ilişki ve iletişim biçimlerinizi karşılaştırınız. Aralarındaki farklılıkları ve bu farklılıkların nedenini ilgili yazma alanlarına yazınız.

3. Sınıf Sevgi Yayınları Hayat Bilgisi Kitabı Ailem Özeldir Cevaplarını siz değerli öğrencilerimiz için cevaplandırmaya çalıştık. 3. Sınıf Hayat Bilgisi dışındaki tüm derslerin cevapları sitemizde “ders ve çalışma kitabı cevapları” başlığı adı altında toplanmıştır. Mutlaka bakmanızı öneririz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. EVVEL CEVAP sen olmasaydın ben ne yapardım bilmiyorum senin sayende derslerimde hep başarılı oluyorum öğretmenim bana senin sayende hayat bilgisi dersine 100 veriyor ve bana hep aferin diyiyor sen dünyanın en güzel sitesisin sen benim hep hayatımı kurtarıyorsun annemde dün bana dedi ki ödevini çok güzel yapmışsın dedi ve bana aferin dedi hemde oyun siteni çok seviyorum oyun oynuyacağım zaman hep burada oynuyorum bu yüzden çok mutluyum seni seviyorum EVVEL CEVAP ve son olarak çok teşekkür ederim hoşçakal görüşürüz iyi günler mutluluk işareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir